Aktualizačné vzdelávanie

V súlade s potrebami školy je povinnosť pedagogických a odborných zamestnancov absolvovať aktualizačné vzdelávanie.
Za absolvovanie aktualizačného vzdelávania nie sú žiadne príplatky,
doklady o absolvovaní aktualizačného vzdelávania tvoria súčasť atestačného portfólia. Poskytovateľom aktualizačného vzdelávania je škola.

V školskom roku 2022/2023 výnimočne sa určuje povinne absolvovať najmenej v rozsahu 20 hodín aktualizačného vzdelávania so zameraním na zmeny školského kurikula, inkluzívne vzdelávanie alebo digitalizáciu výchovy a vzdelávania.

Naša škola realizovala aktualizačné vzdelávanie v termíne: 2.9.2022 - 31.5. 2023.
Vzdelávanie sa organizovalo  prezenčnou formou, dištančnou formou alebo kombinovanou formou.

Vzdelávanie absolvovali všetci pedagogickí a odborní zamestnanci školy.

Garant vzdelávania: PhDr. PaedDr. Martin Bodis, PhD.

Lektori vzdelávania:
Modul č. 1: PhDr. PaedDr. Martin Bodis, PhD.

Modul č.2: Mgr. Monika Búranová

Modul č.3: PaedDr. Karin Macháčová

Hodnotenie účastníkmi: Účastníci vysoko hodnotili obsah vzdelávania, rozsah a úroveň lektorov, formy a metódy práce, časový harmonogram, využívanie IKT.
Zároveň bola vytvorená pozitívna atmosféra. Lektori boli experti v danej objasti a bola príležitosť prezentovať aj vlastné názory, postoje. Vedomosti získané sú využiteľné v ďalšom profesijnom rozvoji.

• Základná škola Jána Palárika Majcichov
    Majcichov 536